Možno viacerí z vás majú predsudky aké drahé je cestovanie a kde na to všetci berú, že chodia kade tade po svete. Ja som začínal cestovať keď ešte na Slovensku lietala spoločnosť SkyEurope. Letel som takto prvýkrát z Košíc do Bratislavy a letenka bola za akciových 300 korún. Bolo to len o niečo viac ako cesta vlakom. Následne začal boom s lacnými letenkami hlavne kvôli Ryanair-u a postupne ďalším nízkonákladovkám. Svet sa tak stal oveľa dostupnejším ako kedykoľvek predtým.

Spolu s rastom nízkonákladoviek, začínalo byť obtiažnejšie sledovať akcie na ceny leteniek. Preto vznikali weby ako pelikan, kiwi, kayak, skyscanner. Nie každý je však jazykovo zdatný a preto ja hľadám letenky na azair.cz .

Úvodná stránka azair.cz

Tento web využívam hlavne na cestovanie po Európe, keďže zahŕňa asi všetky nízkonákladové aerolinky.

Ukážem vám teda stručný návod ako na to 😉

Hned v úvode si môžte zadať odkiaľ a kam chcete letieť. Ak máte vo svojom okolí viac letísk, stačí vyrolovať lištu kde sa zobrazia najbližšie letiská.

Možnosť doplniť do vyhľadávania ďalšie letisko

Čo sa mi páči je, že občas ani nemám presný cieľ cesty a ide len o najlepšiu cenu. Vtedy pod políčkom “kam” odškrtnem kolonku “je mi jedno kam” 🙂 takto som sa dostal aj do Maroka, pretože v tom čase tam bola skvelá cena leteniek.

Keď je mi jedno kam 🙂

Následne si už len stačí vybrať dátum, či už presný alebo nejaké rozmedzie, nastaviť priamy let alebo prestup a na záver zmeniť menu za euro.

Výber dátumu

Klikám na “hľadaj”. Máte? Chviľku to môže načítavať, každopádne by sa vám malo zobraziť niečo takéto:

Výsledok vyhľadávania

Ja som si zadal vyhľadať letenky kamkoľvek, v termíne Marec s odletom z Budapešti, Viedne či Krakova. Ako vidíte ceny sú naozaj skvele a po rozkliknutí sa zobrazí čas odletu, spoločnosť. Ak som už rozhodnutý pre nejaký let tak si ho ešte pre istotu overím na oficiálnej stránke spoločnosti, či sa nezmenili ceny a pod.

Dúfam, že som vám pomohol s vyhľadávaním leteniek. Akúkoľvek otázku mi vhoďte do komentárov, prípadne zdieľajte článok, aby o tom vedel aj váš sused 🙂

One thought on “Ako si hľadám najlacnejšie letenky?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s