Sa nachádza kúsok južne od Malagy a je označovaná ako letovisko hlavne pre boháčov. Je to také španielske Saint-Tropez.

Nájdete tu veľké hotely, aj luxusné vily domácich. Aj napriek tomu, si však dokázala zachovať svoju tvár romantického mestečka. Tento pocit znásobuje aj čistota a útulnosť miestnych uličiek, ktoré sú vyzdobené muškátmi a ďalšími kvetinami z okien domov. Do mesta som prišiel len na jednu noc takže na nejaké prehliadky nebol veľmi čas. Cestu k býčej aréne som absolvoval po slnkom zaliatej pieskovej pláži. Rôzne móla vystupujúce do mora boli ako stvorené pre panoramatické fotky.

Pláž v Marbelle

Aréna je však už na dohľad a ľudia sa pomaly zbiehajú, priznám sa, že som nevedel čo mám od toho očakávať.

Aj keď aréna bola obsadená iba z polovice, ako náhle začal nástup domácich toreadorov a matadorov za podpory hudby, okamžite som mal zimomriavky.

Avšak to čo nasledovalo už nebolo také príjemné, hlavne pre toho býka. Úlohou matadora je býka na začiatku unaviť tým, že ho bude dráždiť plachtou. Následne ho oslabia ozdobnými oštepmi, ktoré mu zapichnú za krk. Na konci keď je už býk vyčerpaný prichádza veľké finále. Matador vezme meč ktorým býka zabije.

Ak sa mu to podarí na prvý raz, celá aréna tlieska a máva. Následne “Presidencia” môže dovoliť matadorovi si odniesť ako trofej kopýtko, ucho, alebo inú časť z býka. Bohužiaľ v druhom predstavení už matador nemal také šťastie, keďže bol býk asi príliš húževnatý nepodarilo sa mu ho zabiť ani na druhý či tretí pokus. A to už mi nebolo všetko jedno. V tej chvíli som chápal prečo ochranári chcú zakázať tieto zápasy, bolo mi už toho býka ľúto. Dav v tom však začal mávať bielymi šatkami čo bolo znakom jeho ušetrenia. Aj keď v takomto stave asi putoval priamo do mäsiarstva … Večer som zakončil v miestnej uličke kde som jedol svoj zatiaľ najlepší tapas, ktorý obsahoval dokonca zemiakový šalát veľmi podobný nášmu.

Aj tu by sa dalo stráviť viac času a viac dní, no harmonogram nepustí. Španielsko je pomaly a isto za mnou a predo mnou už len posledné dni, ktoré strávim v portugalskom Lisabone.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s