Pomaly sa blíži čas vianočný a určite viacerí premýšľate čo podarovať svojím blízkym pod striebornú jedličku. Niektorí to majú ľahké a vsádzajú na klasiku – ponožky, pyžama, voňavka z Oriflame a pod. Čo však ak máte doma cestovateľa a chcete mu dať niečo pre neho osožné? Predstavujem teda aj ja moje top tipy, ktoré by potešili mňa a možno aj iného cestovateľa:

  1. Voucher na letenku – asi niet nad lepší darček ako darovať letenku. Ak neviete konkrétnu destináciu, nevadí, darujte štandardný voucher ktorý sa dá uplatniť na akúkoľvek letenku a ma platnosť celý rok. Dotyčný si teda sám vyberie na ktorú cestu ho využije. Zakúpiť sa dá v rôznych hodnotách na stránkach aerolínií.
  1. Rýchloschnúci uterák – praktická malá vecička s výbornými vlastnosťami. Dokáže absorbovať dostatočné množstvo vody no napriek tomu vie byť o chvíľu suchý. Výhodou je aj skladnosť, keďže sa da zrolovať do malých rozmerov. Dá sa kúpiť od 5€ a ja mám konkrétne tento:
  1. Visačka na kufor – možno prkotina, no aj taká visačka môže byť celkom vtipná a kreatívna záležitosť. Na internete ich nájdete habadej, od rôznych kožených, umelých, gumených, … Dokonca si na niektoré môžete dať aj vlastný motív, obrázok či nápis. Možno si poviete, že zbytočnosť, no týchto pár eur dokáže zachrániť váš kufor pred stratou.
  1. Obal na telefón – ak si to chcete zjednodušiť tak na výber je niekoľko puzdier s travel tematikou. Jedine čo je potrebné vedieť je aký typ mobilu ten dotyčný používa. Na zadnom kryte sú väčšinou rôzne mapky, lietadielka, nápisy, atď. Prípadne si môžete vytvoriť vlastné puzdro kde dopíšete napr. meno alebo nejaké motto. Na výber je viacero spoločnosti a aj Aliexpres, avšak je potrebne rátať s dlhšou dopravou.
  1. Cestovateľský zápisník – myslím si, že výborný nápad v tejto technologickej dobe. Určite sa aj Vám stáva, že po čase zabúdate ako sa volala tá pláž a ako sa volalo to námestie a pod. Sadnúť si po výlete a pekne spísať všetko na papier má teda svoj význam. Podobne ako s krytom na mobil sa dá vybrať viacero variant. Zápisníky s koženým, dreveným, papierovým obalom. Niektoré už majú preddefinovaný vzor na prednej strane, inde si opäť viete dopísať svoje meno, motto, venovanie, čokoľvek. A ako sa hovorí: „co je psáno, to je dáno“.
  1. Stieracia mapa – pre niekoho klišé, podľa mňa jeden z top darčekov. Ja som svoju mapu dostal minulý rok a hneď som si ju zavesil a stieral ako nejaký výherný žreb J Za každým keď idem niekam na výlet tak sa teším ako si zotriem ďalšie miesto na mape. Zároveň si pozriem kde som už bol, čo všetko som prešiel a kde by som možno chcel najbližšie ísť. Zakúpiť sa dá mapa Slovenska, mapa Európy alebo celého sveta. Je teda už len na vašom výbere.
Moja mapa vyzera uz takto
  1. Nôž na huby – niečo pre milovníkov túlania sa po lese. Špeciálne nože so zahnutou čepeľou aby sa vám ľahšie odrezávali huby a zároveň na opačnom konci jemne štetinky na ich oprášenie. Niektoré majú dokonca aj centimetrový pás na zmeranie vašich úlovkov. V kombinácií s pekným puzdrom sa jedná o hodnotný darček.
  1. Kempingový riad – pre domácu turistiku sa výborne hodí aj tento darček. Byť zálesák neznamená, že musíte jesť pašteku z kelímka. Občas poteší byť civilizovanejší a niečo dobré si uvariť. Existuje množstvo rôznych kombinácií, od jednoduchých multifunkčných príborov, cez rôzne skladacie hrnce a panvičky, až po celé sady tanierov a príborov v elegantnej taške. Výber je už len na vás.
  1. Hry do vrecka – na každom výlete samozrejme nesmie chýbať nejaká hra. Klasické karty alebo cestovné človeče nikdy nič nepokazia, avšak aj tu je z čoho vyberať. V kníhkupectvách sa za pár eur dajú kúpiť rôzne kvízy do vrecka (geografické, spoločenské, historické, živočíšne, …), alebo dokonca aj niečo väčšie napr. Dostihy a Sázky na cesty, alebo cestovné Activity. Prípadne treťou skupinou sú elektronické hry, na ktoré sa ešte dá sem tam naraziť na internete. Zaspomínate si na starý dobrý Tetris alebo Hadíka a pod.

Samozrejme, že tých typov môže byť aj viac, napr. obal na pas, hojdacia sieť, powerbanka, cestovný adaptér, vankúš alebo maska na spanie, rôzne oblečenie, eco fľaša, cestopisná kniha, atď. atď., závisí od toho k čomu inklinuje váš cestovateľov.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s