V malebnej vinárskej obci Malá Tŕňa, nachádzajúcej sa v tokajskej vinohradníckej oblasti sa nachádza unikátna 12 metrov vysoká turistická rozhľadňa postavená v tvare vínneho suda. Vznikla v roku 2015, no odvtedy stihla za svoje netradičné architektonické riešenie pozbierať viacero ocenení. V noci je veža krásne osvetlená. V susednej Veľkej Tŕni sa niekoľkokrát do roka konajú aj vínne slávnosti. Navštívite pivničky domácich vinárov, ochutnáte skvelé vínko a možno si trošku budete pripadať (tak ako ja) ako v hobbitove.

Celá oblasť Tokaja je vhodná aj na cykloturistiku. Je veľmi dobre značená a dokopy sa dá prejsť okolo 40km po tunajších dedinkách. Zastaviť sa môžete napríklad v tufových pivničkách u domácich alebo zájsť k známejšiemu pánovy Ostrožovičovy. Cestou po dedinkách vás budú sprevádzať nekončiace vinohrady a občas si budete pripadať ako v malom Toskánsku. Určite odporúčam navštíviť aj krásne a nové Chateau Grand Bari, kde si môžete dať vynikajúci obed, prípadne si pozrieť múzeum vinárstva.

Zemplén Kalandpark

S blížiacim sa víkendom je tu opäť otázka kam vyraziť? 🤔 .. Ak chceš spojiť zábavu, adrenalín, príjemne prostredie tak zájdi k naším južným susedom do maďarského Kalándparku. Nachádza sa v obci Sátoraljaújhely asi hodinu cesty z Košíc. Je to multifunkčný zábavný park kde je super rýchla bobová dráha, celoročná aréna s ľadovou plochou ⛸, sedačková lanovka 🚡 ktorou sa môžete vyviezť k vyhliadkovej veži a užiť si výhľad na celý južný Zemplín. Špecialita však je spustenie sa na lane z jedného kopca na druhý 🙀 celá sranda z dola hore a potom späť vychádza pre dospeláka asi 4200 forintov. Je to však podľa mňa v pohode cena za lanovku hore, zlanovanie, lanovka späť a lanovka dole. Samozrejnosťou sú stánky s kadejakym jedlom 🍽, langošom, hranolkami, kukuricou, zmrzlinou, atď atď

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s